Народна приказка - Най-скъпоценният плод

  •  

     

    ТЕМА НА УРОКА: НАЙ- СКЪПОЦЕННИЯТ ПЛОД

     

    ТИП НА УРОКА: ЗА НОВИ ЗНАНИЯ

     

    ЦЕЛИ НА УРОКА:

    ОБРАЗОВАТЕЛНИ:

            Да се научат учениците да четат правилно;

            Да се научат да разказват.

    ВЪЗПИТАТЕЛНИ:

            Да се възпита интерес към народните приказки;

            Да се научат да ценят истински ценното.

    КОРЕКЦИОННИ:

            Усъвършенстване на четивната техника;

            На вниманието;

            На звукопроизношението.

    МЕТОДИ:

         1. СЛОВЕСНИ: дискусия, беседа, обяснение

         2. НАГЛЕДНИ: демонстрация

    3. ИГРОВИ: дидактични- печатни

         4. ПРАКТИЧЕСКИ: работа с учебник

     

    ДИДАКТИЧЕСКИ СРЕДСТВА:табло с картинки, презентация

     

    ХОД НА УРОКА:

            Уводна част:

    -         организация на класа за работа;

    -         актуализиране на стари знания.

            Същинска част:

    -         въвеждане и поставяне на темата;

    -         работа с учебника и в тетрадките.

            Заключителна част:

    - обобщение;

    -преценка на учителя за работата на учениците.

     

     

     

    П – преподавател

    У ученик

    П – Добър ден, ученици!

     

    У – Добър ден!

    П – Аз се казвам Петя Атанасова и днес ще бъда ваш учител в часа по четене. Имате ли тетрадки, химикали?

    У – Да.

    П – Нашият урок ще започне с една игра. Разбъркала съм буквите на една дума, стрелките сочат правилното място на всяка буква, вие ще излизате на дъската и ще ги записвате, за да видим коя дума ще получим.

     

    и

    п

    р

    а

    к

    к

    и

    з

     

     

     

     

     

     

     

     

    п

    р

    и

    к

    а

    з

    к

    и